LECZENIE W SEDACJI I NARKOZIE

SEDACJA CZY NARKOZA?

W leczeniu stomatologicznym zdecydowanie częściej stosujemy SEDACJĘ. Sedacja polega na uspokojeniu pacjenta za pomocą środków farmakologicznych podawanych dożylnie przez anestezjologa w trakcie zabiegu. Leki podane w ten sposób i działają natychmiast wprowadzając pacjenta w sen, z którego jednak łatwo jest go wybudzić. 

W trakcie sedacji pacjent oddycha samodzielnie i ma zachowane większość odruchów takich jak odkrztuszanie oraz kaszel.

W przypadku leczenia dzieci oraz pewnych zabiegów stomatologicznych stosowane jest krótkotrwałe dożylne znieczulenie czyli NARKOZAW trakcie narkozy podaje się anestetyki i silne leki przeciwbólowe, pacjent zazwyczaj jest zabezpieczony oddechowo, a pozostałe odruchy są zniesione. 

PRZEBIEG SEDACJI ORAZ NARKOZY

Po wypełnieniu kwestionariusza dotyczącego ogólnego stanu zdrowia pacjent jest proszony do gabinetu, w którym lekarz anestezjolog dokładnie wytłumaczy przebieg zabiegu oraz wprowadzi specjalną igłę do żyły na przedramieniu, przez którą poda leki przeciwbólowe oraz farmaceutyki powodujące uśnięcie. 

Następnie lekarz stomatolog przeprowadzi zaplanowany zabieg / zabiegi. Po zakończeniu anestezjolog zakończy podawanie leków i po krótkiej chwili pacjent wybudza się. Dzięki krótko działającym lekom, pacjent po krótkiej obserwacji, która trwa około 30 minut może udać się do domu. W przypadku narkozy obserwacja pozabiegowa jest dłuższa i trwa do 2 godzin. 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SEDACJI LUB NARKOZY?

  • Leki, które są przyjmowane codziennie prosimy wziąć o zwykłej porze popijając tylko jednym łykiem zwykłej, przegotowanej wody, o ile lekarz nie zalecił inaczej. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z anestezjologiem. 

  • Nie wolno jeść 6 godzin i pić płynów 2 godziny przed zabiegiem

  • Należy zapewnić sobie asystę osoby dorosłej, która będzie towarzyszyła po zabiegu i zabierze Pana/Panią do domu

DODATKOWO PRZED NARKOZĄ:

  • Nie należy zakładać makijażu

  • Należy zmyć lakier z paznokci

PRZED UMÓWIENIEM WIZYTY

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją Odonto. Po ustaleniu odpowiedniego terminu prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 1200  na konto:

53 1160 2202 0000 0003 8772 8444